ADVENTNÍ KALENDÁŘ
CÍRKEVNÍHO GYMNÁZIA

Každý den nová fotografie.
Pro naše návštěvníky jsme připravili
Adventní kalendář Církevního gymnázia.
Klikněte na obrázek!
Kalendář se vám otevře v novém okně 1. 12. 2021. Každý den budete moci nahlédnout do života našich žáků i zaměstnanců.

Tradice, vzdělání, perspektiva

Anglický jazyk

Anglický jazyk se na CG vyučuje od primy do oktávy.

V tomto školním roce používáme tyto učebnice:

Motivate 1-4
New File Intermediate
New File Upper-Intermediate, Global upper-intermediate, Insight upper-intermediate
New File Advanced
Progress to First Certificate

Další používané materiály:

English Grammar in Use – Raymond Murphy
English Vocabulary in Use
English Grammar in Context
Open Channels/ Open Gates – Michaela Čaňková
Penguin Literature
časopisy – Gate, Bridge

Aktuálně:

• Součástí jazykové přípravy je intenzivní týdenní jazykový kurz pro primy, který žáci absolvují v prvním týdnu. Během výuky procvičujeme a opakujeme gramatiku, rozšiřujeme slovní zásobu, součástí jsou seznamovací aktivity.

• Na jaře pořádáme zájezd do Anglie. Studenti jsou ubytováni v rodinách, mají možnost přímého kontaktu s angličtinou. Poznávají přírodní i kulturně- historické krásy Anglie.

• O prázdninách se na CG koná týdenní anglický jazykový kurz pro děti i dospělé spolupořádaný organizací Most – the Bridge. Výuku vedou rodilí mluvčí ze Spojených států.

• Summer camp Pravidelnou letní akcí pro studenty nižšího gymnázia se stal 10denní letní stanový tábor s mnoha aktivitami v angličtině SummerCamp CG u Nepomuka. Vedoucími jsou naši mladí profesoři; jako instruktoři a kuchařky jezdí studenti vyššího gymnázia.

Projekt Holokaust

Přípravné kurzy