Exkurze Španělsko 2017

Ve dnech 17.- 24. září se téměř padesát žáků Církevního gymnázia v Plzni se svými pedagogy zúčastnilo exkurze do Španělska. Svoji pouť začali zastávkou ve Francii - v malebné rybářské vesničce St. Jean de Luz, dále už zamířili do San Sebastiana na úpatí hor Monte Urgull a Monte Igualdo.

Další den je čekalo bývalé hlavní město Kastilie Burgos, rodiště španělského hrdiny El Cida. Cestou do Madridu zhlédli středověkou vesničku Covarrubias, středověké město Segovia s katedrálou, zámkem el Alcázar, kostelem sv. Tomáše (obrazy El Greca), římským akvaduktem a synagogou.

Hlavním cílem exkurze byl bezesporu Madrid - návštěva galerie Prado, královského zámku el Escorial, katedrály, stadionu Real Madrid, který naši fotbaloví fanoušci velmi obdivovali, a další památky – radnice, Plaza Mayor, Puerta de Sol ... Každého snad nadchla prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst světa Toleda, ale i městečko Zaragoza. Poslední den všechny čekalo pobřeží Costa Brava, kde okusili krátké koupání v moři, a výlet lodí do Tossy.

Exkurze přinesla studentům mnoho krásných zážitků.