Religionistika se na CG vyučuje ve všech ročnících, a to s dotací 1 hodina týdně. Na nižším gymnáziu (prima – kvarta) se k tomu připojují také takzvané třídní slavnosti, v nichž se žáci praktickým způsobem setkávají se třemi základními rozměry křesťanství – liturgie (slavení), agapé (vzájemné vztahy) a charita (dobročinné aktivity s cílem pomoci konkrétním lidem), a to způsobem přiměřeným jejich věku. Postupně vytváříme kompletní cyklus, během něhož se každý ročník setká s důležitým křesťanským symbolem (chléb, kříž, voda). V kvartě se pak žáci účastní i takzvané třídní mše, aby se seznámili se základy křesťanské bohoslužby.
V tercii míváme pravidelný projekt „Plzeňské kostely a synagogy“, při kterém studenti navštěvují tyto památky a poznávají jejich architekturu, historii, význam i využití.
Pravidelně pořádáme meditační dny, v nichž chceme nabídnout studentům možnost zažít různé aspekty křesťanství a zároveň nabídnout možnost spirituálního rozvoje vlastní osobnosti.
V primě je to program dvoudenní, s přespáním ve škole, zaměřený na téma Vánoc. V sekundě taktéž dvoudenní, postavený kolem tématu Velikonoc. V tercii jezdíváme na dvoudenní program s motivem „Svatí a ctnosti“ do kláštera v Teplé, kde také přespáváme. V kvartě absolvujeme třídenní program „Já jsem já“ ve spolupráci s organizací Invenio v Praze.
Na vyšším gymnáziu organizujeme jednodenní meditační dny, kdy se dotýkáme témat jako jsou vztahy, svoboda a zodpovědnost či setkání se s lidským utrpením a tím, jak na něj vhodně reagovat.
V hodinách religionistiky využíváme nejrůznější materiály, ať už písemné – zejména Bibli a YouCat, tak i odborná videa a edukační materiály kupříkladu z webu České televize.