První školní týden se pro nově vzniklou třídu septimu B nesl v duchu zajímavého kurzu, jehož cílem bylo utužit vztahy a obohatit žáky o nové tematické informace. Čekal je přírodovědný program, za kterým se vydali na Horskou Kvildu.
První den se studenti zastavili v jaderné elektrárně Temelín, kde se zúčastnili audiovizuálního programu ve virtuální realitě, doplněného o prohlídku výcvikového řídícího bloku zaměstnanců elektrárny. I přesto, že se nezdařil přímý vstup do strojovny Temelína, navštívili alespoň nedalekou vodní nádrž a elektrárnu Hněvkovice.
V rámci prozkoumávání šumavské přírody zavítali také do vlčího výběhu v Srní a následně si v Environmentálním středisku pod vedením odborníka poslechli zajímavou přednášku o těchto často nepochopených tvorech. Živá diskuze ukázala, že si vlci zájem studentů skutečně získali. Řeč se vedla mimo jiné i o možnostech zlepšení jejich ochrany v přirozeném prostředí.
Nejdobrodružnějším bodem celého kurzu byla výprava do první zóny Národního parku Šumava. S ochráncem NP se studenti dostali do skrytých koutů šumavské přírody, kde si prohlédli (a pocítili na vlastní kůži) mokřady a rašeliniště. Během exkurze se dozvěděli zásadní informace o ochraně tohoto výjimečného biotopu, o kterých následně diskutovali ještě při večerních prezentacích.
Studenti si (opravdu) užili bohatý vzdělávací program, získali nové znalosti o environmentálních problémech české přírody, zajímali se o udržitelný rozvoj hospodářství, nahlédli do světa tlejícího lesa a jeho obyvatel a kupodivu i pravidelné hodiny výuky biologie se nakonec staly příjemnou součástí jejich pobytu.
Celý kurz uzavřel workshop, který žákům přiblížil život fauny a flóry běžně se vyskytující i v centru našeho města. Lovením bezobratlých živočichů a rozeznáváním rostlin tak septima B zakončila svůj týdenní program. Studenti, nabití novými informacemi, si kromě příjemně stráveného společného času odnesli i mnoho nových zkušeností a zážitků.