Naši němčináři navštívili Metten

Třetí květnový týden strávili vybraní žáci z tercie A a sekundy A na výměnném pobytu v bavorském Mettenu.  Zdejší gymnázium je naší partnerskou školou už od začátku 90. let minulého století a po krátké odmlce pokračuje tradice projektových týdnů letos už pátým dějstvím.

10 dívek a 3 chlapci z Církevního gymnázia byli na týden ubytováni v německých rodinách a přes den v doprovodu vyučujících němčiny Mgr. Vladislava Janouškovce a Mgr. Kateřiny Jonášové absolvovali výlety do Deggendorfu, Řezna či Mnichova. Společně s bavorskými kamarády si pak například zahráli bowling a strávili společně zajímavé chvilky, při nichž nechyběly ani vzájemné lekce češtiny a bavorštiny. Žáci z gymnázia v Mettenu na oplátku navštíví Církevní gymnázium na konci září 2018.