Aktuality

Informace o výuce francouzštiny

Vážení rodiče,
Vaše děti právě skládají přijímací zkoušky a brzy se budete rozhodovat o tom, který druhý cizí jazyk vyberete pro své dítě. Někteří z Vás se již možná rozhodli pro němčinu. Víme však, že řada rodičů váhá, proto bychom Vás touto cestou chtěli informovat o výuce francouzského jazyka na naší škole.

  • Pracujeme s moderními učebnicemi. Výuka probíhá přiměřeným tempem, které je přijatelné i pro pomalejší děti. Při rozumné domácí přípravě (stejně jako v jiných předmětech) by měli učivo zvládnout všichni žáci (vůbec nevadí, že v rodině nikdo francouzsky neumí).
  • Naši studenti se pravidelně úspěšně účastní soutěží a často postupují až do celostátního kola.
  • Škola pořádá studentské výměnné pobyty, již 15 let spolupracujeme s gymnáziem v Orléansu.
  • Naši studenti mají možnost během profesionálně připravených zájezdů poznávat krásy Francie.
  • Někteří naši studenti se zapojují do programu Un an en Franche-Comté a rok studují na škole ve Francii.
  • Během vysokoškolského studia se naši bývalí studenti často účastní mezinárodních programů (např. Erasmus), a mohou tak ve Francii studovat i delší dobu.
  • Spolupracujeme s Alliance Française de Plzeň a společně organizujeme mezinárodní zkoušky DELF, včetně přípravy na tyto zkoušky.  (AF připravila zajímavou prezentaci o výhodách studia francouzského jazyka, určitě Vás pobaví…)   http://www.alliancefrancaise.cz/plzen/Pourquoi-apprendre-le-francais-1236?lang=fr

Na případné otázky týkající se výuky francouzského jazyka na naší škole Vám rádi odpovíme.
Těšíme se na setkání s dětmi v nové primě.

O. Buvalová, P. Coufalová, Z. Ottisová, Z. Kašpar, Z. Hafičová

 
 

Další informace