Aktuality

Výměnný pobyt v Bensheimu 2017

V uplynulém týdnu se uskutečnil Církevním gymnáziem již tradičně pořádaný výměnný pobyt Plzeň – Bensheim na jeho partnerské dívčí škole Liebfrauenschule Bensheim. Finanční dotaci na tuto akci poskytl Česko – německý fond budoucnosti. Žáci z našeho vyššího gymnázia vyrazili v pondělí 11. 9. v doprovodu dvou profesorek německého jazyka Mgr. Petry Zítkové a Mgr. Lenky Prunerové v 8 hodin na dlouhou cestu do Hesenska v Německu. 

 

   

Celá fotogalerie zde.

Na tamějším autobusovém nádraží na nás již čekal houf nedočkavých Němek, které na nás zuřivě mávaly. Po výstupu jsme si všichni potřásli rukama a vyrazili jsme do místní dívčí školy, kam naše „výměnné partnerky“ chodí. V jejich škole jsme hráli všemožné seznamovací hry, abychom se lépe poznali a abychom odbourali počáteční nervozitu. Po následovné prohlídce jejich školy jsme se každý odebral do rodiny naší partnerky. Všichni jsme pak společně večer vyrazili na bowling, abychom se ještě více sblížili.

Druhý den následoval celodenní výlet do Schwetzingenu a Heidelbergu. Ve Schwetzingenu jsme se prošli velkou barokní francouzskou zahradou u místního zámku a viděli jsme i místní mešitu. Poté následovala prohlídka samotného zámku, při níž jsme se oblékli do dobových kostýmů a nacvičili jednoduchou taneční sestavu. V Heidelbergu jsme poté měli rozchod po městě a individuálně jsme si prohlédli starobylý most a zámek s našimi partnerkami. Poté následoval návrat do našich hostitelských rodin a individuální večerní program.

Třetí den následoval opět celodenní výlet do Frankfurtu nad Mohanem, německého New Yorku. Zde jsme vyjeli výtahem na vyhlídkovou plošinu mrakodrapu Main Tower, nicméně pro silný déšť a mlhu jsme bohužel moc neviděli. Alespoň jsme pořídili fotky s úžasně nafoukanými účesy :-). Poté následovala prohlídka Goethe Hausu, kde jsme se dověděli důležité informace z mládí tohoto známého básníka. Poté následoval volný čas pro nakupování, kavárny a všemožné další. Poté jsme si prošli staré město a vrátili se do Bensheimu, kde jsme náš pobyt symbolicky uzavřeli večírkem u jedné z našich partnerek.

Poslední den jsme byli přítomni prvním dvěma hodinám ve výuce našich partnerek a poté jsme vyrazili na „Stadtrallye“ – městskou rallye. Byly nám odebrány telefony a museli jsme bez pomoci internetu zjistit zajímavé informace o Bensheimu. Po zhodnocení rallye a vyplnění dotazníků následoval oběd v místní školní jídelně. Poté nás Němky doprovodily na autobusové nádraží a rozloučily se s námi. Získali jsme na ně kontakty, tudíž si můžeme i nadále povídat. Všichni se moc těšíme, až tyto Němky přivítáme na jaře zde v západočeské metropoli Plzeň.

Petr Slavík, 7.B

Další informace